poniedziałek, 1 sierpnia 2016

SOWIARENKA – kim jesteśmy i z czym to się je?

SOWIARENKA przez długi czas miała być blogiem czysto książkowym. Jednak wraz z końcem roku szkolnego w głowie zaświtał pomysł, by zrobić z niego blog lifestyle'owy, dotyczący przede wszystkim szkoły i życia w bursie, a także korzyści i niekorzyści z tego płynących. Z tego powodu SOWIARENKA będzie blogiem współtworzonym przez nas, współlokatorki, "bursiane siostry", i wzbogaconym o vlogi z życia łódzkich "bursianek".


CZEGO MOŻECIE SPODZIEWAĆ SIĘ PO SOWIARENCE?

Przede wszystkim przydatnych informacji, ciekawostek i porad dotyczących życia w bursie oraz nastoletniego życia z dala od domu. Sposoby na zarządzanie skromnym budżetem? Co warto zabrać do bursy? O czym warto wiedzieć? Dlaczego bursa jest świetną szkołą życia? Bursiane lifehack'i? Nie ma problemu, o wszystkim Wam powiemy! Udostępnimy Wam również podstronę, na której będziecie mogli zadawać szczegółowe pytania, na które odpowiemy w miarę naszych możliwości w osobnych postach.
Chcemy przybliżyć Wam nasze życie codzienne, metody nauki, nawyki, pasje, szkolne doświadczenia i przygody. Chcemy, by ten blog nie był dla nikogo stratą czasu i pomógł znaleźć odpowiedzi na pytania.

Jesteśmy świadome, że każda bursa czy internat funkcjonuje w inny sposób, przez co przedstawione przez nas informacje mogą się różnić. Dlatego teraz i zawsze będziemy podkreślać, że przedstawiamy wszystko w kontekście naszej bursy, czasem coś uogólniając, czasem dopowiadając, jak to czy tamto wygląda w bursach naszych znajomych.


KIM JESTEŚMY?

Jak już wspomniałyśmy, jesteśmy współlokatorkami, które chcą podzielić się z innymi swoimi bursianymi doświadczeniami i przemyśleniami. Mamy po 17 lat, chodzimy do różnych liceów w Łodzi i mieszkamy razem w bursie. Prawdę mówiąc, dopiero we wrześniu zamieszkamy razem, w jednym pokoju. Natalia świetnie gotuje, Ola z każdym dniem staje się coraz lepszą aktorką, a Julia... Julia jako jedyna umie zrobić pranie bez szkody na środowisku i ubraniach. Wzajemnie się wspieramy, traktujemy jak siostry i rozumiemy swoje głupie żarciki.
Za teksty ukazujące się na blogu odpowiada przede wszystkim Julia, najbardziej wprawiona w pisaniu i doświadczona blogerka. Także vlogi tworzyć będzie głównie ona.

Jaki okaże się najbliższy rok (a potem jeszcze jeden) i co będzie z tym blogiem – czas pokaże. Liczymy na Wasze wsparcie i na nas same – mamy nadzieję, że uda się nam Was zainteresować i odpowiedzieć na Wasze pytania.

Już dziś zapraszamy Was również na NASZ KANAŁ, na którym Julia będzie opowiadać o bursie oraz, bardziej wakacyjnie, tygodniu nad morzem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz